Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna
Świetlica Parafialna Caritas

W naszej parafii powstała świetlica dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji i choć pomieszczenia są już całkowicie gotowe, to całe przedsięwzięcie jest jeszcze długą listą potrzeb.

Kogo i czego potrzebujemy?
Potrzebujemy wolontariuszy i wolontariuszek do pomocy paniom świetliczankom w godzinach 14-18, ale mogą to być 2-3 godziny jeden lub dwa razy w tygodniu. Mamy lub tatusiowie dzieci szkolnych mogą przyjść przecież razem ze swoimi pociechami.


Świetlica posiada swój regulamin i zasady funkcjonowania znane dzieciom i ich rodzicom. Od 14-16 odrabiamy lekcje w jednej sali. Dzieci potrzebują dużo pomocy, tłumaczenia, zachęty (dobrego słowa). Dwie (a czasem nawet jedna) panie świetliczanki nie nadążają, aby każdemu z dzieci poświęcić choćby chwilkę, muszą pilnować równocześnie ogólnego porządku i spokoju w obu salach. Bardzo mile widziani byliby np. emerytowani nauczyciele wychowawcy.
Około godziny 16 podajemy dzieciom posiłek. Kuchnia świetlicowa wyposażona jest także w piekarnik - może znajdzie się chętna gospodyni, która upiecze z dziewczynkami np. placek ze śliwkami?

Od 16.30-18.00 jest czas na zabawę. I w tym czasie znów potrzeba wolontariuszy, bo dzieci są w różnym wieku i trzeba prowadzić kilka zabaw równocześnie. Dzieci są bardzo radosne, ufne, chętne do każdej wspólnej inicjatywy.

Od osób, które zechciałyby włączyć się w to dzieło, nie oczekujemy wielkiego doświadczenia z zakresu pedagogiki czy np. wyszukanych plastycznych pomysłów.
O godzinie 18.00 dzieci kończą swój pobyt w świetlicy krótką modlitwą i rozchodzą się do domów. Oprócz zespołu wolontariuszy potrzebujemy też wiele drobnych materiałów plastycznych: farby, kredki, kompletne i niezniszczone gry i puzzle, piłkę i klocki.

Materiały te najlepiej prosimy przynosić bezpośrednio do świetlicy. Przy okazji będzie można osobiście zobaczyć również to, o czym tak trudno napisać - jest to miejsce, w którym wielu może zostać obdarowanych, ale też, a może przede wszystkim, miejscem, w którym mamy okazję możliwości złożenia daru.

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 6818 Pielgrzymem w naszej Świątyni.