Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna
Obłóczyny

W 5 niedzielę Wielkiego Postu podczas Mszy św. o godz. 11.30 ośmiu kandydatów zostało włączonych do grona ministrantów: Mateusz Abramczuk, Wojtek Bakiera, Krzyś Binkowski, Waldek Radziszewski, Karol Rudowski, Jan Serowski, Kuba Solecki i Hubert Wasiński.

Przez rok uczęszczając na zbiórki ministranckie, na dodatkową, cotygodniową Mszę, przygotowywali się do pełnienia posługi ministranta. Pod okiem lektora Krzysztofa Rucińskiego uczyli się podstawowej wiedzy liturgicznej, z której zdali egzamin, dopuszczający do zostania ministrantem.

Życzymy im, aby służba Chrystusowi w czasie Mszy świętych i nabożeństw, napełniała ich serca radością i miłością. Niech doświadczenie bliskości Chrystusa, jaka jest udziałem ministrantów, pozwala im dostrzegać obecność Jezusa w drugim człowieku: rodzicach, rodzeństwie, kolegach i sąsiadach, i służyć ludziom z taką gorliwością, z jaką służą przy ołtarzu.

Dziękujemy rodzicom, za poświęcenie w wychowaniu dzieci. Życzymy, aby dobry Bóg, obdarzał ich potrzebnymi łaskami. Niech wasze serca napełnia radość, gdy będziecie patrzyli, jak wasze dzieci będą czyniły postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i ludzi.

   Uroczystość obłóczyn


Wróć

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 91124 Pielgrzymem w naszej Świątyni.