Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna
ks. Prałat Wojciech Łagowski

Syn Stefana i Ireny z domu Antoniak, urodzony 26.01.1949 r. w Warszawie, wyświęcony na kapłana 27.05.1979 przez biskupa Jerzego Modzelewskiego, mgr teologii na Wydziale Teologicznym KUL.

Pracę kapłańską rozpoczął jako wikariusz w parafii św. Wita w Karczewie. Następnie pełnił posługę duszpasterską w parafiach w Warszawie: w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, w parafii Św. Aleksandra na Trakcie Królewskim, w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie, w parafii Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu, parafii Św. Józefa w Ursusie. W roku 1993 został proboszczem parafii św. Mikołaja w Warce. W roku 1996 mianowany dziekanem dekanatu wareckiego. W roku 1997 odznaczony przywilejem rokiety, mantoletu i pierścienia.

W roku 1999 został mianowany proboszczem parafii św. Wojciecha w Warszawie na Woli i dziekanem dekanatu wolskiego. W roku 2000 mianowany kanonikiem Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej. W czerwcu 2019 r. przeszedł na emeryturę, pozostając w parafii jako rezydent.Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 4188 Pielgrzymem w naszej Świątyni.