Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna
ks. Marek Danielewski

syn Witolda i Kazimiery z domu Skowronek, ur. 28 września 1968 w Warszawie. Został wyświęcony na kapłana dnia 25 maja 1996 w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie przez kardynała Józefa Glempa. Uzyskał licencjat z teologii w zakresie prawa kanonicznego na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie w 1997. W 2005 ukończył studia doktoranckie z religiologii na UKSW.

Był wikariuszem w: Warce – par. Św. Mikołaja, Grójcu – par. Św. Mikołaja, Warszawa – par. Świętej Trójcy na Solcu. Jest referentem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ds. kontaktów ekumenicznych i międzyreligijnych. Od 14 listopada 2006 jest członkiem Komisji ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski.

Był rezydentem w par. Św. Tomasza Apostoła na Imielinie i prefektem Zespołu Szkół Przymierza Rodzin w Warszawie. W latach 2008 – 2010 był prefektem alumnów w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Od sierpnia 2010 jest wikariuszem par. Św. Wojciecha w Warszawie.Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 91155 Pielgrzymem w naszej Świątyni.